Za člane aerokluba

Pogoji za letenje

Vremenska napoved za letalstvo

Ljubljana, SI
08:51, 30 septembra, 2022
12°C
pretežno oblačno
Wind: 4 Km/h
Pressure: 1008 mb

Letališča in vzletišča

LJLJ – Letališče Jožeta Pučnika Ljubljana
file type, pdf, portable document format-154870.jpg
Aerodrom Chart
file type, pdf, portable document format-154870.jpg
Parking and Docking Chart
file type, pdf, portable document format-154870.jpg
Visual Approach Chart

LJMB – Letališče Edvarda Rusjana Maribor

file type, pdf, portable document format-154870.jpg
Aerodrom Chart
file type, pdf, portable document format-154870.jpg
Parking and Docking Chart
file type, pdf, portable document format-154870.jpg
Visual Approach Chart

LJPZ – Letališče Portorož

file type, pdf, portable document format-154870.jpg
Aerodrom Chart and Parking Chart
file type, pdf, portable document format-154870.jpg
Visual Approach Chart

Eksplotacija letal

Motorna letala

file type, pdf, portable document format-154870.jpg
Eksplotacija letala Cessna C-172
file type, pdf, portable document format-154870.jpg
Eksplotacija letala Piper PA-38 Tomahawk

Jadralna letala

Blanik L13VUK-TCirrus
Standard
75 VTC
DG-100G
Hitrost pri najboljši finesi (km/h)759085105
Minimalna hitrost (km/h)60556265
Maksimalna hitrost (km/h)253240220260
Maksimalna hitrost v turbulentni atmosferi (km/h)145150150210
Maksimalna hitrost z odprtimi zavorami (km/h)200240220260
Optimalni nagib v zavoju pri jadranju (o)30303030
Hitrost v zavoju pri jadranju (km/h)70-8080-9080-9080-90
Najboljša finesa28373839
Minimalna dovoljena teža pilota (kg)68707075
Maksimalna teža pilota z opremo (kg)180120110117
Minimalna višina skoka s padalom (m)150150150150
Minimalna višina vstopa v šolski krog (m)150150150150
Minimalna višina za 4. zavoj v šolski krog (m)50505050
Minimalna višina, na kateri še lahko naredimo zavoj na pristanek pri nenadnem odpenjanju (m)50505050
Postopek za izhod iz nenadnega svedraZ nasprotno nožno komando zaustavimo vrtenje, istočasno dodamo palico v nevtralo in ko hitrost naraste (min 80 km/h), letalo uvedemo v horizontalni let.